Chiropraxe pro zvířata


Co je to chiropraxe?

Jste už zoufalí z toho, že váš kůň zase v parkuru shodil, co mohl? Nebo že jste zase skončili s hlavou v písku potom, co váš kůň odmítl skočit? 

Po drezurní hodině si říkáte, že prodáte koně a radši si koupíte rybičky, protože váš kůň se tváří, že ten přeskok, který jste trénovali posledních pár let, zase neumí?

 

Předtím, než si ty rybičky koupíte, zkuste nechat vašemu koni zkontrolovat záda. Důvodem těchto problémů totiž mohou být blokády v páteři, které umí chiropraktik elegantně odstranit. Odměnou vám pak bude spokojené zvíře, které bude “chodit na myšlenku”. 

Co to tedy blokáda je? Odborně se blokáda nazývá vetrebrální subluxační komplex.  Jsou to oblasti páteře (meziobratlové klouby) nebo klouby končetin, které se nehýbou v rozsahu, který je pro ně normální, mají tedy sníženou pohyblivost. Nejde ovšem jen o rozsah pohybu. Blokáda ovlivňuje i řadu okolních tkání, jako jsou nervy, svaly, cévy atd. 

 

Pokud blokádu neřešíte, dochází k přetěžování jiných částí těla. Za čas pak pozorujete, že koně bolí záda, když ho čistíte, nebo na vás vrhá zlostné pohledy, když nesete sedlo a chystáte se vyrazit na trénink. 

 

Někteří koně při problémech se zády začnou kulhat. Tady to ale začíná být komplikovanější. U kulhajícího koně je nutné nejdříve vyloučit jiný zdravotní problém. Chiropraxe nenahrazuje klasickou medicínu, ale je jejím pomocníkem v případech, kdy si neví rady.

Kulhání bez zjevné příčiny, neochota koně se podsadit nebo skákat, vyhazování pod sedlem, přílišná lenost nebo naopak dopřednost, bolest zad na dotek - to vše mohou být známky toho, že váš kůň potřebuje chiropraktika.

 

 

Víte, že i psy mohou bolet záda?

Určitě znáte tu úsměvnou situaci, kdy si váš pes chce lehnout do pelíšku, čemuž předchází hledání toho nejlepšího místa. Pes se točí na pelíšku jako kolovrátek a je na něm vidět, že usilovně přemýšlí, kam a jak si lehne. Ono taky najít to nejlepší místo na spaní je docela věda… Když se v tom pelíšku konečně uvrtí, jdete ho podrbat, pohladíte ho po hlavě a přejedete rukou po zádech. V tu chvíli se pes otočí na záda a vystrčí na vás bříško. Řeknete se, že tam chce taky podrbat a tak poslušně hladíte… Pravdou je, že to často bývá projev bolesti zad

Bolest zad je způsobena blokádami v páteři. Jsou to oblasti páteře (meziobratlové klouby), které se nehýbou v rozsahu, který je pro ně normální, mají tedy sníženou pohyblivost. Nejde ovšem jen o rozsah pohybu. Blokáda ovlivňuje i řadu okolních tkání, jako jsou nervy, svaly, cévy atd. Pokud blokádu neřešíte, dochází k přetěžování jiných částí těla. Snadněji tak ve vyšším věku vzniká artróza, spondylóza nebo třeba výhřez meziobratlové ploténky. To je stav, kdy dochází k útlaku míchy a psi najednou ochrnou, nemohou chodit, mají problémy s vyprazdňováním apod.

Všem těmto problémům lze předcházet díky chiropraxi. Ta umí včas najít a odstranit blokády nejen v páteři, ale i v kloubech končetin. Díky tomu udržujete celý pohybový systém vašeho psa v kondici. A vy si se svým čtyřnohým parťákem budete bez obav vychutnávat dlouhé procházky, výlety na hory nebo váš oblíbený psí sport do věku, kdy ostatní psi už tráví dny jen na zahradě. 

 

Zaujalo Vás to? Poznáváte v tom i svého koně nebo psa?

Pak prosím vyplňte nezávazně následující formulář, nebo mě jinak kontaktujte a domluvíme se na návštěvě. Budu se těšit.

Nezávazná poptávka