Equine Touch

 

Equine Touch je masážní technika, která pomáhá redukovat napětí ve svalech a fasciích, nepřímo lze ovlivnit také lymfatickou drenáž a prokrvení v místě působení. Tato metoda navozuje celkové uvolnění, pomáhá odstraňovat energetické bloky a obnovuje tok energie. Tímto se pomáhá tělu dostat se do harmonického stavu, a to jak na úrovni fyzické nebo chemické, tak i emocionální. Následně může tělo nastartovat vlastní mechanismy hojení a uzdravování.

Equine Touch je nediagnostická a neinvazivní technika (v angličtině nazývána těžko přeložitelným termínem „bodywork“), při které je adresováno celé tělo koně předem určenými sériemi jemných pohybů. Tyto pohyby jsou prováděny přes měkkou tkáň (svaly, šlachy, vazy a fascie). Equine Touch byl vyvinut Jockem Ruddockem na základě lidské VHT techniky. Později byl Jockem a Ivanou Ruddock přetransformován na koně. Při této technice je důležitý nejen dotyk rukou, ale také harmonický pohyb těla a správné dýchání.

Equine Touch není invazivní metoda, ale používá jen takový tlak, který každé zvíře akceptuje. Pokud bude tlak příliš silný, vyvolá to vyšší napětí ve svalech a povázkách. Proto musí být Equine Touch pro koně příjemný, svalový aparát se tak má šanci uvolnit a mohou se nastartovat regenerativní procesy v organismu.

 

 

 

Zaujalo Vás to?
Pak prosím vyplňte nezávazně následující formulář, nebo mě jinak kontaktujte a domluvíme se. Budu se těšit.

Nezávazná poptávka