O mně

 

Pár slov o mně...

 

Po úspěšném absolvování veterinární univerzity jsem měla pocit, že nic neumím a hlavně, že neumím pomoct zvířatům v tom, co je trápí. Taky mi začalo vadit, že moderní veterinární medicína ve většině případů řeší jen důsledek, ale ne příčinu. Vnitřně jsem často bojovala s tím, že i když půjde zvíře na operaci nebo dostane kortikoidy, stav se zase může zhoršit, protože jsem odstranila pouze důsledek, ale vyvolávající příčina je stále přítomna.

 

V této době jsem se rozhodla, že půjdu jinou cestou. Rozhodla jsem se proto vyrazit do zahraničí na kurz koňských masáží. Tato cesta do Anglie asi byla osudová, protože od té doby mě každá taková zkušenost posouvá o kus dál a život sám mi nabízí další možnosti, další křižovatky. A ty vždy přichází v pravou chvíli. Po absolvování tohoto týdenního kurzu jsem se vrhla do masírování všech koní, jejichž majitelé mi je byli ochotní svěřit do rukou a vypracovávala jsem během půl roku závěrečnou práci, která byla nutná pro získání mezinárodního certifikátu.

Při své masérské praxi jsem ale postupem času začala zjišťovat, že mi to nestačí. Vídala jsem koně, kterým se potíže vracely, až jsem přišla na to, že problém bude v opěrném systému těla, tudíž v kostře. Pokud je u zvířete přítomna dysbalance v opěrném systému, masáž měkkých tkání má jen krátkodobý efekt. Zase jsem byla u svého prvního problému - neřeším příčinu, ale důsledek.

 

"Shodou náhod" mi do cesty přišel kurz veterinární chiropraxe, pořádaný IAVC (International Academy of Veterinary Chiropractic) v Anglii. Kurz probíhal po dobu 6 měsíců, kdy jsem se vždy jednou za měsíc vydala do UK na malebné jižní pobřeží do městečka Bournemouth. Musím říct, že tento kurz byl zatím nejkvalitnější, který jsem kdy absolvovala. Byl sice poměrně finančně náročný, ale dal mi tolik nových informací a "aha" momentů, které jsou nedocenitelné. Mimo to jsem potkala spoustu úžasných lidí z řad kolegů-studentů i lektorů. Navíc jsem měla unikátní příležitost sama na sobě si vyzkoušet efekt chiropraxe. Na závěr tohoto kurzu jsem úspěšně složila zkoušky a získala jsem mezinárodně platný certifikát veterinárnho chiropraktika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více informací o chiropraxi najdete v sekci Chiropraxe.

 

 

Nezávazná poptávka