Reference

 

Nikdo nechce kupovat zajíce v pytli, že? :-) Tak abyste se o mé práci dozvěděli něco bližšího, dávám vám tady zprávy od mých klientů, jak byli s chiropraxí spokojení...

 

Zuzku z celého srdce doporučuji :). Už řádku let udržuje ve funkčním stavu mého psího invalidu tak, že i přes řadu vážných úrazů a přidružených problémů stále zvládá žít aktivním spokojeným životem. Naposledy mi Zuzka zachránila start na Šediváčkově longu, na který jsem dlouho tvrdě trénovala, když si chvíli před ním moje fena zranila nohu. Zatímco veterináři nařídili klidový režim a zákaz startu na závodě, Zuzka fenku "opravila" a závod jsme absolvovali :)

Navíc musím dodat, že moji psi nejsou obvykle zrovna vzorní pacienti a i tak se s nimi umí Zuzka domluvit a v klidu je ošetřit.
Díky! :)

Eliška Riegerová, Jablonec nad Nisou

 


Kobylka ČT 24 let, zdravá, trošku dušná (zvládáme s jitrocelovým sirupem), nám začala najednou kulhat, svévolně zastavovala, ulevovala zadní levou, nejdřív položením na špičku kopyta, pak zatahováním nohy až pod břicho k vemínku. I když je zvyklá na dvouhodinové procházky ve všech chodech 6/7, z kraťoučké krokovy přišla s křečovou kolikou. Při vodění jsme si všimli, že levá noha je chladnější, než pravá. Vypadalo to na ucpávání cév - doporučen veteriární aspirin na ředění krve. Po dvou měsících podávání bez zlepšení. Další vet diagnostikoval poškození vnitřního svalu s tím, že ani v akutní fázi by se s tím nic stejně nedělalo a musí se počkat, až ostatní svaly nahradí funkci toho "utrženého". Další vet s odstupem času obě diagnozy vyvrátil s tím, že kobča je v pořádku (ano, v tu chvíli se tak opravdu jevila, nekulhala, neulevovala). Ale její stav se zhoršoval, nohu zvedala už po 50m vodění. Pak jsme se náhodou přes pejsky seznámili s MVDr. Zápalkovou, ta se na kobču přijela podívat a "osahat"...vůbec mi nepřipadalo, že její "hlazení" může mít nějaký efekt, ale když je člověk zoufalý, chytá se každé možnosti. Kobča už ulevovala i ve výběhu, neunesla sama sebe :-(. Po prvním ošetření paní doktorkou kobylka na ruce zvládla 2km z a do mírného, ale táhlého kopce, kontrolovaná každých 5 minut při zastavení a do stáje přišla naprosto v pořádku!!! Nikdo z nás takový obrat k lepšímu nečekal!! Od té doby se stále zlepšovala, přidávali jsme zátěž nejdřív na ruce, pak pod se
dlem. Paní doktorka přijela ještě dvakrát (pro jistotu, obtíže se nevrátily).

Máme v plánu si paní doktorku brzy pozvat znovu - naštěstí pouze preventivně, přeci jen kobylce už je 25 a zaslouží si opečovávat. Nicméně doporučuji všem, majitelům mladých, starých, sportovních nebo hobby koním!! Vždy je lepší udržovat v kondici a pošetřit koníka preventivně, než pak zoufale hledat rychlou pomoc v bolesti!! Paní doktorka je empatická, chápavá, tolerantní (k výmyslům koně i majitelů), snaží se všemožně pomoc, poradit. Po ošetření její péče nekončí, dál se zajímá o koníčkovo zdraví!! Prostě TOP a doporučuji nejen já, ale hlavně naše milovaná Lianka!
 
Marcela Louisová, Praha
 
 


Když je mladý kůň odepsaný s verdiktem že nebude vhodný do sportu...
Hřebec ČT věk 7let
Ustájení 24/7 pastviny 3,5 ha, les, venkovní box
Pokud není nutné, není boxovaný vůbec

V únoru 2019 jsem se konečně po 3 letech mohla vrátit zpět k práci s koňmi. Důvodem byly zdravotní a rodinné záležitosti, co mi neumožnily pracovat s mojim koněm. Ten si tedy žil 3 roky jako dříví v lese a nic se sním nedělalo, jen základní péče a krmení, to bylo vše. Abych s ním mohla začít pracovat, nejdříve jsme se vrátili k úplným základům. Vodění na procházky na ruce, běhání vedle koně, braní ho do lesa a ohýbání mezi stromy, chození přes popadané stromy, vycházení a scházení svahu, aby se pořádně nasvalil. Práce na kavaletách také na ruce, práce s bubáky a podobně. Když začal nosit pomalu, ale jistě sedlo s tím, že budeme pracovat na jízdárně, kůň mi začal vykazovat známky diskomfortu. První se řešilo sedlo, pak se řešila chiropraxe panem Stuartem Brockem. Stále byl ale problém, zavolal se Veterinář pan MVDR. SEITL, ten udělal testy na Spinální Ataxii, která se vyloučila, udělaly se RTG snímky hřbetu, kde se potvrdilo poškození hřbetu. Dostal tedy léčbu. Po léčbě se zlepšil, přesto stále byl omezený v pohybu. Hledala jsem, kdo ho tedy dál ošetří. Přijel Mark Sandnes, ten mi koníka ošetřil a vyšetřil, 14 dní koník chodil celkem slušně, přesto jsem stále pociťovala, že není zcela spokojený a stále je pohyb omezený. Začala jsem se pídit po kvalitním chiro nebo fyzio terapeutovy, tím jsem zjistila, že majitelé koní by si měl opravdu dávat velkého bacha, koho si ke svým koním volají, ne každý je MVDR titulem, mnoho lidí absolvuje víkendové kurzy a považují se za odborníky. Někdy se jim terapie povede, jenže ne každý chce stále vyhazovat peníze z okna. 
Až po dlouhém hledání jsem narazila na MVDr. Zuzku Zápalkovou, byla jsem a jsem nadšená z jejích stránek, které má psané vlasními slovy, má tam vlastní myšlenky. Rovnou tam má fotografie z diplomu, co získala za roky svého studia v zahraničí. Nemá okopírovaný text jako mnoho dalších lidí. Oslovila jsem ji, zaslala rtg snímky a během chvíle jsme se domluvily na návštěvě u nás a pomoc mému koníkovi. 
Měla bych podotknout, že od doby, co jsem paní MVDr. Zuzku oslovila, neuběhl ani týden a byla u nás, což je další super přístup že mi nenechala koníka bez péče jakou dobu. Po příjezdu k nám si vyslechla, jak to s mojim koníkem je a bylo, sama se doptala na informace, co ještě potřebovala. I přesto, že koník není uplně z těch typů, co si stoupne a hned spí, neměla s ním žádný problém a byla na něj trpělivá. 
Po domluvě jak dlouho má mít odpočinek jsem ho zkusila vzít na lonž. Nejen že se hýbe a pruží v páteři, také je dost veselý, začal i vyhazovat, jde krásně dopředu, od zádě a v moc hezkých chodech. 
Když si porovnám jak předtím chodil, že nešel vůbec na předek, vůbec nešel akivně a energicky, převrácený krk v oblacích, záď byla neaktvní. Celkově se jeho pohyb rovnal chromému zvířeti bez života a energie. Žalostný to pro mě pohled. Někteří mi říkali, že nikdy nebude vhodný a použitelný do sportu. 
Paní MVDR. Zuzko, moc Vám děkuji za to, jak jste komunikatvní, jak jste laskavá ke zvířatům i jejich majitelům. Za vaší obětavou, klidnou i vstřícnou péči, cenné rady a také za to rychlost, s jakou jste nás vzala. Mě jako majitelce jste znovu dodala chuť s koníkem více pracovat a dál pracovat na naší budoucnosti :). 
S poděkováním a pozdravem
 
Tereza Klimešová, Liberecko
 


Paní Zápalková je doslova anděl mých "dětí".

Jakožto rekreační jezdec - samouk, už jsem svému prvnímu vlastnímu koni přivodila neúmyslně spousty zbytečných bolístek. Tu špatně sedící sedlo, tu špatný sed, tu málo stranových pohybů, mnoho rozmazlujících pamlsků vedoucích k obezitě a spousty jiných chyb a omylů, na jejichž konci byl můj parťák vždy samá blokáda. Než jsem pochopila všechny zákonitosti, ke kterým mě navíc svými dobrými radami přivedla právě paní doktorka - odnášel to, jak už to bývá, právě valach. Průběh ošetřování je vždy až nezvykle tichý. Paní doktorka se nedušuje, kolik má certifikátů, ani nehodnotí v průběhu stav koně, neklábosí o novinkách, ale soustředí se všemi smysly na problém a tak tohle nezvyklé ticho protkne za pár chvil jen úlevný, dlouhý sten zvířete. Takový zážitek nejde popsat, to si musí zažít každý na vlastní oči. A to platí nejen u koní. Mé druhé dítě bez původu - milující staford Bonnie, pod tíhou degeneračních vad podstoupila na klinice ve svých 7 letech náročnou operaci výměny kolenního kloubu. Rekonvalescence bývá obtížná, velmi dlouhá a jak dnes již vím - neobešla by se bez zásahu odborníka, který jsem bez váhání s úspěšností opět svěřila paní Zápalkové. Nastal ten jistý, slovy nepopsatelný zážitek. Dnes jsou z mých "dětí" opět veselí rošťáci. A hlavně - v očích se jim odráží spokojenost a to je něco, co v naší zvířecí rodině nechceme nikdy postrádat. Děkujeme Vám, paní Zápalková! :)

Amor a Bonnie a Věrka, Praha

 

 
Chcete i vy dopřát vašim zvířatům tu nejlepší péči, ulevit jim od bolesti zad nebo jen předcházet pohybovým problémům? Stačí vyplnit formulář níže a domluvíme se na návštěvě. Těším se na vás i vaše chlupáče!
 

Nezávazná poptávka