Reference


Zuzku z celého srdce doporučuji :). Už řádku let udržuje ve funkčním stavu mého psího invalidu tak, že i přes řadu vážných úrazů a přidružených problémů stále zvládá žít aktivním spokojeným životem. Naposledy mi Zuzka zachránila start na Šediváčkově longu, na který jsem dlouho tvrdě trénovala, když si chvíli před ním moje fena zranila nohu. Zatímco veterináři nařídili klidový režim a zákaz startu na závodě, Zuzka fenku "opravila" a závod jsme absolvovali :)

Navíc musím dodat, že moji psi nejsou obvykle zrovna vzorní pacienti a i tak se s nimi umí Zuzka domluvit a v klidu je ošetřit.
Díky! :)

Eliška Riegerová, Jablonec nad Nisou

 

 


Kobylka ČT 24 let, zdravá, trošku dušná (zvládáme s jitrocelovým sirupem), nám začala najednou kulhat, svévolně zastavovala, ulevovala zadní levou, nejdřív položením na špičku kopyta, pak zatahováním nohy až pod břicho k vemínku. I když je zvyklá na dvouhodinové procházky ve všech chodech 6/7, z kraťoučké krokovy přišla s křečovou kolikou. Při vodění jsme si všimli, že levá noha je chladnější, než pravá. Vypadalo to na ucpávání cév - doporučen veteriární aspirin na ředění krve. Po dvou měsících podávání bez zlepšení. Další vet diagnostikoval poškození vnitřního svalu s tím, že ani v akutní fázi by se s tím nic stejně nedělalo a musí se počkat, až ostatní svaly nahradí funkci toho "utrženého". Další vet s odstupem času obě diagnozy vyvrátil s tím, že kobča je v pořádku (ano, v tu chvíli se tak opravdu jevila, nekulhala, neulevovala). Ale její stav se zhoršoval, nohu zvedala už po 50m vodění. Pak jsme se náhodou přes pejsky seznámili s MVDr. Zápalkovou, ta se na kobču přijela podívat a "osahat"...vůbec mi nepřipadalo, že její "hlazení" může mít nějaký efekt, ale když je člověk zoufalý, chytá se každé možnosti. Kobča už ulevovala i ve výběhu, neunesla sama sebe :-(. Po prvním ošetření paní doktorkou kobylka na ruce zvládla 2km z a do mírného, ale táhlého kopce, kontrolovaná každých 5 minut při zastavení a do stáje přišla naprosto v pořádku!!! Nikdo z nás takový obrat k lepšímu nečekal!! Od té doby se stále zlepšovala, přidávali jsme zátěž nejdřív na ruce, pak pod se
dlem. Paní doktorka přijela ještě dvakrát (pro jistotu, obtíže se nevrátily).

Máme v plánu si paní doktorku brzy pozvat znovu - naštěstí pouze preventivně, přeci jen kobylce už je 25 a zaslouží si opečovávat. Nicméně doporučuji všem, majitelům mladých, starých, sportovních nebo hobby koním!! Vždy je lepší udržovat v kondici a pošetřit koníka preventivně, než pak zoufale hledat rychlou pomoc v bolesti!! Paní doktorka je empatická, chápavá, tolerantní (k výmyslům koně i majitelů), snaží se všemožně pomoc, poradit. Po ošetření její péče nekončí, dál se zajímá o koníčkovo zdraví!! Prostě TOP a doporučuji nejen já, ale hlavně naše milovaná Lianka!
 
Marcela Louisová, Praha