Články

Co je to chiropraxe

Název chiropraxe je odvozen z řečtiny ze slov chiro/cheiro a praxis,v překladu tedy znamená praktikováno rukama. Podle Americké asociace chiropraktiků jde o vědu a umění, které se věnují vztahu mezi páteří a nervovým systémem a jejich vlivem na celkové zdraví organismu.

Bolavá záda školního koně

Připravila jsem si pro vás pár zajímavých případů z mé chiropraktické praxe, tak tady je první z nich...

Pacientem byl šestiletý valach QH, využívaný v jezdecké škole. Dle majitelky má kůň problémy již delší dobu, vystřídalo se u něj už několik terapeutů, ale nikdo mu příliš nepomohl. Jeho problémem byly bolavé záda a jeho neochota cválat na pravou ruku.

Jak fungují koňská záda

Tělo koně se skládá z axiálních segmentů (zde můžeme zařadit hlavu, krk a trup) a ze 4 končetin, které zajišťují podporu těla a schopnost pohybu. Střed těla tvoří kostra trupu spolu s měkkými tkáněmi, které jsou spojeny s kostrou. Mezi tyto měkké tkáně řadíme vazy v oblasti páteře, svalstvo zad, hrudníku a břicha, a proximální svaly hrudní a pánevní končetiny...

 

Benefity sportovních a rehabilitačních masáží koní

Zařazení masáží do managamentu koně může vést k redukci stresu, zvýšení rozsahu pohybu a zlepšení výkonnosti. Pravidelná masáž může hrát roli v prevenci zranění koní.

Po zátěži se ve svalech tvoří velké množství kys. mléčné a pokud ta není odvedena ze svalů, způsobuje bolestivost po zátěži. Během masáže dochází ...

Štítky: 

Co očekávat při první návštěvě koňského maséra?

Při masážích pracuji výhradně s měkkými tkáněmi, nejedná se tedy o chiropraxi. Je ale vhodné kombinovat péči chiropraktika s masérem. Po ošetření zablokované páteře chiropraktikem sice dojde k odstranění primárního problému, postiženy jsou ale i svaly v okolí. Některé svaly mohou být ztuhlé nebo zkrácené a zde může masáž výrazně pomoci v rychlejší a komplexnější regeneraci koně.

Moje první návštěva u klienta zahrnuje ...

Štítky: 

Stránky